boosting
your perfomance

Wiele fabryk czy warsztatów działa w trybie reaktywnym:

Produkcja aż do momentu awarii ...UR naprawia. Produkcja aż do momentu awarii ...UR naprawia.

Czy utrzymanie ruchu w Twojej fabryce to konieczność czy centrum zysku (profit center)?

Wybór należy do Ciebie!

Bycie centrum zysku oznacza korzystanie z zasobów i umiejętności utrzymania ruchu, w celu zwiększenia efektywności urządzeń (OEE), zmniejszenie kosztów (robocizna, części zapasowe, energia, podwykonawstwo) przy jednoczesnym rozwijaniu autonomii, kreatywności i zespołowej odpowiedzialności – empowerment.

Typowy proces transformacji przedsiębiorstwa dzieli się na trzy etapy:

1) Diagnoza działalności. Ocena potencjalnych zysków. Propozycja projektu (cel, metoda, road map).

2) Animacja szkolenia, przeprowadzenie warsztatów.

3) Coaching i wsparcie przez cały okres realizacji aż do zakończenia wdrażania projektu.

Dzięki współpracy z partnerami, IBP jest w stanie przejąć całkowite zarządzanie projektem skierowanym na konkretny cel (koszt, dostępność maszyn, emisja CO2, ...). W ciągu ostatnich 12 miesięcy IBP wdrażało swoje projekty we Francji, w Europie Południowej, Wielkiej Brytanii, Rosji i Polsce.

  • #
    Pascal Flatrès Senior konsultant / założyciel 

    Po ponad 25-letnim międzynarodowym doświadczeniu we francuskiej grupie międzynarodowej, która jest światowym liderem w swojej branży, Pascal Flatrès stworzył własną strukturę: firmę Industrial Best Practice (IBP).
    W trakcie swojej kariery zawodowej Pascal zajmował różne stanowiska w firmie Michelin, gdzie rozpoczynał pracę jako inżynier mechanik w zakładzie we Francji. Następnie przeniósł się do zakładu Michelin w USA, gdzie pracował 10 lat w zespołach technicznych. Do Polski przybył w 2001 roku, został szefem środkowo-europejskiej sieci Michelin Lean Management. Był również managerem produkcji największego warsztatu obróbki mechanicznej w północnej Polsce. Przez ostatnie 3 lata swojej pracy pełnił funkcję Dyrektora Technicznego fabryki Michelin z siedzibą w Olsztynie..

    czytaj więcej